jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

wtorek, 17 listopada 2009

Cóż ono w sobie ma?


Serce ..., że jego symbol tak chętnie gości w naszym życiu. Czy to przy wyjątkowych okazjach, czy też w szarości dnia codziennego ... swoje obłe ramiona wyciąga do głaskania, muskania, pieszczenia ... I lubimy je mieć, kochamy na nie spoglądać ... raz za razem ... A to najdroższe nam - ukryte przed wzrokiem innych - bije dla nas miarowo, niespiesznie, bezpiecznie. Kiedy indziej wali niczym rozpalony do czerwoności młot w pobliżu hutniczego pieca ... podskakuje z radości, ze wzruszenia, z zadowolenia ... A i smutek wywołuje jego szybsze bicie ... niepokój, niepewność, niezrozumienie - to wszystko zapisuje się w jego pamięci. A pamiętać potrafi ... oj! potrafi, ale i wybaczać, przebaczać, zapominać też nie jest mu obce ... na szczęście nasze! Tyle ma barw, tyle znaczeń różnych ... bogactwo niewyobrażalne zostawia w życiu naszym. I takie piękne ... i takie skromne - wszystko zarazem - a to serce tylko ... a może - aż ...?

"... Miej serce i patrzaj w serce ..."

"Romantyczność" - Adam Mickiewicz

... ważna to strofa i zawsze aktualna, nigdy się nie zestarzeje, bo jakże mogłoby zabraknąć serca w naszym życiu, jakże byśmy żyli, kim byśmy byli bez spoglądania w jego bezkres, w jego mądrość i w jego beztroskę ...Badź przy mnie blisko
bo tylko wtedy nie jest mi zimno
chłód wieje z przestrzeni
kiedy myślę jaka ona duża
i jaka ja
to mi trzeba
twoich dwóch ramion zamkniętych
dwóch promieni wszechświata

"Bądź przy mnie blisko" - Halina Poświatowska

Nie szkiełko i oko, nie rozum czysty, ale serce ... serce w nas rządzi ... i niech tak zostanie,


7 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, serce jest jednym z najpiękniejszych symboli. Na dodatek ma urokliwą formę ...pewnie dlatego na blogach tak chętnie pokazujemy swoje wersje serduszek.
  Twoje są bardzo proste ...i bardzo efektowne.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne te serducha, a jakie nożyczkiiiiii!!!!
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne!Z dżinsu jeśli się nie mylę?Podoba mi się to połączenie szarości z błękitem...
  Pozdrawiam porannie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki piękny post. Cała prawda zawarta w ślicznie ujętych słowach.
  Twoje serduszka są tak naturalne i tu tkwi ich piękno i urok.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ох, какая же красота! и джинс, и лен! I like this very much!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za miłe komantarze ... serduszka proste, ale właśnie urzekło mnie to połączenie błękitu i beżo-szarości ... nożyczki? stareńkie, duszę mają, mam do nich sentyment ... pamiątką są :) Witam moich nowych gości, a wszystkie Was ... i te nowe i te "zasiedziałe" pozdrawiam serdecznie i ... słonecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz ślad swoich odwiedzin :)