jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

piątek, 24 lipca 2009

Czy warto?

Dzisiaj dzień targowy. Jak zwykle poszłam po sprawunki. Świeże warzywa i owoce wylądowały w moim koszyku. Ale, ale ... cóż to za cudo? Zawsze mi się taka marzyła. Oczyściłabym ją, może pomalowałabym ... Miły starszy pan sprzedawał ziemniaki i właśnie odważał na niej 10 kilogramów tychże. Odczekałam, aż klient przede mną zabierze ten swój 10-cio kilogramowy wór i do dzieła:
- A tej wagi to nie sprzedałby pan?
- No nie wiem, może ... kiedyś ... jakiemuś kolekcjonerowi ...
- A ile chciałby pan za nią?
- ?
- Pan powie swoją cenę.
- ...
Zapowiedziałam trochę zdziwionemu człowiekowi (bo on przecież tylko ziemniaki sprzedaje), że zajdę do niego w przyszły piątek ... jak się zastanowi ... czy w ogóle sprzedałby ją ... i za ile. Ale nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia i prosiłabym Was miłe blogowe koleżanki (i koledzy) poradźcie, czy warto byłoby tę wagę kupić. No i oczywiście ile można za nią zapłacić, aby nie przepłacić. Jest zniszczona, pokryta resztkami różnokolorowych farb oraz rdzą, ale ... działa, nadal waży, jest kompletna: 2 szalki, odważniki ... Proszę poradźcie, please ... :)))))

4 komentarze:

 1. Witaj, ja tam bym kupiła :) ale nie powiem Ci ile warta i jak doczyścić. Moja Babcia miała taką, o dziwo granatową, ale przepadła gdzieś...I jakie piękne talerzyki i odważniki...

  OdpowiedzUsuń
 2. oj, nie pomogę Ci bo za ile chodzą takie wagi kompletnie nie wiem. ale jest świetna, taka bogato zdobiona, ja bym kupiła. choć oczywiście nie wiem ile będzie za nią chciał, szkoda, że od razu go nie przyparłaś do muru, bo jak będzie chciał sprzedać to przez ten tydzień może kombinować i wysoko zaśpiewać, a tak, to mógł mało powiedzieć bo nie pomyślałby, że to coś warte :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudo- kupuj. Ja swoją doczyszczałam watą stalową , rozpuszczalnikami przeróżnymi i takim czyms do zdzierania powłok malarskich:) Doczyściłam i warto było, a wyglądała o wiele gorzej. Niestety też nie wiem ile warta, ja swoją dostałam od Teścia:)
  ps . na allegro - donrogallo5 (269)- sprzedaje wagi, właśnie kończą się aukcje,ale do 200zł można kupić. Pewnie wystawi następne, bo widzę,że parę ich ma:)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki dziewczyny za rady. Oj chciałabym ją kupić, chciałabym ... odwiedziłam właściciela tej wagi dzisiaj na targu i ... nie chce - póki co - sprzedać :( Twierdził dzisiaj, że ma ją od czterech pokoleń i nie ma takich pieniędzy za ile by ją oddał. No trudno, będę szukała dalej okazji. Odwiedziłam też, za radą Elisse, allegro, świstaka itp. - faktycznie do 200 zł można coś kupić, ale to dla mnie na razie za dużo. Nic to, szukam dalej :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz ślad swoich odwiedzin :)