jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

sobota, 12 września 2009

Łapanie ostatnich chwil lata ...

W sobotnie słoneczne popołudnie wybraliśmy się na spacer na nieopodal położone tzw. Górki Szymona. Cóż to takiego? Coś w rodzaju rezerwatu przyrody ... naturalne piaszczyste wydmy - tak, tak w okolicach Piaseczna ... po prostu muszą być pokaźne zasoby piasku :) ... co prawda sztucznie stworzone, ale także są ... malownicze stawy - z mnóstwem ryb, o czym mogą zaświadczyć przesiadujący nad wodą wędkarze ... co za tym idzie ... jak są ryby, to i ptactwo wodne ... całe ich rzesze, przeróżnej wielkości i ubarwienia ... no i ta cisza, która aż wibruje od odgłosów przyrody, tam świergot ptaków, tu chlupot wody ... TO jest TO.
Dzikie kaczki ... tworzyły na tafli wody cudne kształty, do fotografii nie bardzo chciały pozować ... no, ale przecież dzikie są - tak?

Trawy ... srebrzyście mieniły się w zachodzącym słońcu.

Wierzbowe gałązki ... wyciągały swe listki po ostatnie promyki najjaśniejszej gwiazdy na ziemskim niebie.

Łąkowe rośliny ... puszyły się i stroszyły produkując swoje nasionka, które jeszcze ciepły wiatr rozwieje po okolicy ... życie podąża dalej ... utartą ścieżką wśród wielu krętych dróg.

Pająki ... tkały sieci swe, rozciągały srebrne niteczki babiego lata ... dlaczego upatrzyły sobie na ten cel żółte kwiecie? Nikt tego nie wie.Ślimaki ... pełzły w górę, z łodyżki na łodyżkę pięły się coraz wyżej... aby do słonka ... do słonka bliżej.
Rdzawe, zasuszone trawy ... zaczęły już wydawać na świat swe nasionka, rzucają je na głęboką wodę ... maleńkie oseski zagnieżdżą się gdzieś w pobliskich zaroślach, tam przeczekają zimę ... a wiosną ... :)


Porosty ... zieleniły się w najlepsze w wilgotnych, błotnistych koleinach, pokrywały swymi drobniutkimi niteczkami tropy dzikiej zwierzyny ... a może to tylko pies przebiegł? A jego właściciel zarzucał raz za razem wędkę i liczył na dobry połów?Tylko koniczyna i lwia paszcza ... nie przejęły się nadchodzącą powoli jesienią ... kolorami rozkwitły na pożegnanie lata.

Nie myślałam, że tyle uda mi się wyciągnąć z mojej foto kamery ... bo to przecież nie żadna lustrzanka ... tym bardziej nie cyfrowa lustrzanka... taki sprzęt, niestety, nadal pozostaje w sferze moich marzeń ... na razie musi jeszcze zaczekać ... na razie ...

9 komentarzy:

 1. Ależ piękne zdjęcia, udało ci się pięknie uchwycić takie szczegóły... Masz rękę do aparatu. A natura wdzięcznie ci zapozowała. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwe babie lato ...śliczne zdjęcia :) Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne fotografie :) Masz dobre oko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie w Twoich okolicach.
  Rewelacyjne zdjęcia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Robisz przesliczne, nastrojowe zdjecia:).

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcia przesliczne! U mnie z lustrzanką sprawa wygląda tak samo:( Czekam i czekam...i zawsze jest coś bardziej potrzebnego.
  pozdrawiam prawie jesiennie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne, troche już smutne tęskotą za latem...
  nici pajęcze rozkoszne, wszędzie ich pełno, prawda? Małe stworzonka kolonizują świat i fruną na swoich nitkach z ogrodu do ogrodu...

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję dziewczyny za miłe komentarze. Fotografia to taka ... wdzięczna pasja - rysować i malować nie umiem, choć bardzo bym chciała, więc fotografuję troszkę ... raz mi wychodzi, innym razem mniej, lecz niezmiennie ciszy mnie podglądanie przyrody przez szkiełko obiektywu. A o takim moim wymarzonym Canoniku ... na razie tylko śnię, bo jak zauważyła Elisse zawsze jest coś niecierpiącego zwłoki do zakupu potrzebnego. Pozdrawiam Was wszystkie ... u schyłku lata :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oooo, a ja dopiero dzisiaj zobaczyłam Twój nowy post...
  Zdjęcia artystyczne - cieszę się, że tyle nam pokazałaś.
  A jak widać nie trzeba mieć wypasionego aparatu, by robić cudne fotki :))
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz ślad swoich odwiedzin :)